פתיחת חברה בישראל-מדריך ב-4 שלבים

פתיחת חברה בישראל-מדריך ב-4 שלבים

באמצעות מדריך זה, ננסה לכוון את אלה, המעוניינים לפתוח עסק חדש בישראל. כדאי כי תשימו דגש על הנקודות החשובות. יזם או אדם עצמאי שחושב לפתוח עסק חדש, יהיה חייב את המדריך הרלוונטי לכל הענפים במשק. תוכלו ללמוד, במה כרוך כל הליכי הפתיחה של עסק חדש וכן, כיצד תוכלו להקים עסק משגשג שיוכל להניב מקסימום רווחים וללא כאבי ראש מיותרים.  היום למי שמעוניין באיכות חיים ובחיסכון בזמן, פתיחת חברה און ליין, הינה תשובה היעילה.

שלב ראשון בפתיחת חברה יהיה שלב האפיון

לפני שאנו מתחילים לפתוח תיק במס הכנסה ומע"מ, חשוב כי נגדיר כמה דברים, כלומר על העסק לוודא שאנו רואים את כל התמונה או לפחות את החזון של העסק שלנו.. יש להבין תחילה כמה פרטים חשובים:

  • מה תחום העסק שאותו אתם מעוניינים לפתוח?
  • מי קהל היעד שאליו אתם מכוונים?
  • שם העסק
  • אפיון מוצר או שירות השייך לעסק
  • היכן יפעל עסק, אם מהבית או ממקום חיצוני אחר
  • הציוד וחומרי הגלם שיידרשו להקמת העסק ומה צפי העלות
  • הון ראשוני לפתיחת עסק או שתוכלו לקחת הלוואה מהבנקים או גורמים אחרים.

תוכלו תמיד לבצע פתיחת חברה באינטרנט, מה שיחסוך לכם זמן ועלויות. יש לציין כי בפתיחה של חברה בע"מ יש להצטייד באמצעות עורך הדין שיכין הסכם  מייסדים לחברה כך שהכל יהיה ברור בחברה, כולל מניות וכל מה שתהיו מעוניינים לציין לעצמכם ולהבטיח כמה כללים חשובים, כאשר מדובר על פתיחת חברה בע"מ.

שלב שני- הכנת תכנית עסקית

השלב השני שהוא שלב חשוב ביותר, הינו הכנת תכנית עסקית. יש לבצע תכנון כלכלי ופיננסי. כל בעל חברה, חייב לדעת למה הוא מצפה תזרים המזומנים תקבולים ורווחים.

שלב שלישי- סוג העסק ,היקפו ורישומו ברשויות

יש לוודא, מה היקף הפעילות של העסק, האם העסק הינו בינוני, קטן או גדול? בישראל יש שלושה סוגי עסקים: עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ. עוסק פטור, אינו חייב במע"מ היות ומחזור העסקאות השנתי שלו אינו עולה על סכום מסוים שמשתנה בכל שנה.. עוסק מורשה, הינו עצמאי שפתח תיק במשרדי המע"מ ומקבל עוסק שבאמצעותו, יהיה רשאי להוציא חשבוניות ללקוחותיו השונים. עוסק מורשה, גובה מע"מ בשיעור של 18% והוא מקזז מע"מ מתשלומי הספקים. חברה בע"מ, הינה ישות עסקית משפטית ועצמאית שנפרדת מבעליה ומטרתה הינה עשיית רווחים. מדובר על הקמת חברה ותשלום של כמה תשלומים או עלות פתיחת חברה בע"מ. העלות הזאת, הינה היקרה ביותר שכן תשלומים לרואה חשבון ואגרות שנתיות, היינה גבוהות משאר סוגי העוסקים.

שלב רביעי- פתיחת חשבון בנק עסקי

לאחר שסיימנו את כל השלבים, זה הזמן לגשת ולפתוח חשבון בנק עסקי. יש להפריד בין חשבון הבנק הפרטי, לבין החשבון העסקי, כך שלא תהיינה לכם אי נעימויות בעתיד. יש להציג בפני הבנק את המסמכים הבאים: העתק של תעודת רישום החברה ותקנון החברה שאושרו ע"י עו"ד או רואה חשבון, מסמך או אישור מרו"ח  או עו"ד, לזכויות חתימה בחברה.

חשוב לציין כי, ההליך והמשמעויות של פתיחת חברה בע"מ, אינם קלים. השיקולים המרכזיים להחלטה הם, היבטי המיסוי וחשיפת סיכון כגון תביעות משפטיות, הכנסת שותף או שותפים ועוד. מומלץ לדעת, כי חברה בע"מ מיועדת להשגת מטרות ציבוריות ולכן, חל איסור מוחלט, בדבר חלוקת רווחים לבעלי המניות בחברה. יש לקבל כמה שיותר מידע, בדבר חברה בע"מ לפני שתתחילו בהליכים, כך יהיה לכם מידע רב ואמין וכל צעד שלכם יהיה שקול.