כיצד מנהלים עסק שהופך להיות מצליח

כיצד מנהלים עסק שהופך להיות מצליח

כיצד מנהלים עסק שהופך להיות מצליח . האם צריך להשקיע בתכנון? האם דרוש צוות אחראי? האם חשיבה יצירתית תעזור בעסק?

מספר מקומות העבודה בישראל אינו עולה על הדרישה לעבודה ועל כן ישראלים רבים מוצאים עצמם מלאי כישרון ויכולת עבודה מרשימה אך מחוסרי עבודה. בנוסף, ישראלים רבים גם אינם מצליחים למצות את עצמם כשכירים ועסק עצמאי יאפשר להם לממש את יכולותיהם והפוטנציאל הגלום בהם באמצעות הקמת עסק עצמאי אותו ינהלו ויפתחו על פי כישוריהם, אשר לרוב גם מניבים פירות ורווחים גבוהים לבעלי העסק. ההמבורגר הכי טוב בתל אביב לדוגמה הגיע לרמתו הגבוהה בזכות דרך נכונה, השקעה במקומות הנכונים ותכנון מעמיק שאפשר לבעלי ההמבורגר להגיע להצלחה עסקית מסחררת. אז איך כדאי להקים עסק עצמאי? איפה צריך להשקיע? ומתי נתחיל לראות מזה כסף?

שלב התכנון

אחד השלבים החשובים ביותר בהקמת עסק עצמאי הינו שלב התכנון. בשלב זה מומלץ להשקיע מחשבה רבה שכן הוא עשוי להשפיע רבות על הצלחתו העתידית של העסק ולעיתים אף להוות את ההבדל בין הצלחה גדולה לכישלון מאכזב. בשלב התכנון יש לקבוע את היעדים, את דרכי הפעולה ואת השיטות על פיהם יפעל העסק. יש לתכנן את מיקום העסק, תחום והיקף פעילותו ואף אפשרויות הרבה ופיתוח עתידיות. מומלץ לקחת בחשבון גם "תסריטי אימים" בהם יילקחו בחשבון גם סיטואציות שונות בהן העסק ייקלע לקשיים וכן לבחון ולקבוע את דרכי הפעולה במצבים אלו. בכך נוכל להבטיח לעצמנו את היעדרן של "הפתעות" לא נעימות ונדע להתמודד טוב יותר בכל סיטואציה, טובה יותר או פחות, בה ניתקל בדרכנו להצלחה עם העסק החדש.

שלב הביצוע

רוב העסקים אינם נבנים על אדם אחד אם כי על צוות עובדים שלם. בורגרסבר תל אביב אשר כבר הוזכר בתחילה אינו נבנה על אדם אחד וצוות העובדים כולל מלצרים, עובדי ניקיון, טבחים, ברמנים, מנהלי משמרת, מנהל סניף ועובדים נוספים המרכיבים צוות מנצח שעוזר בהובלת העסק קדימה. הצלחתו של העסק לא הייתה מגיעה ללא צוות מסור, מיומן, אחראי ומקצועי אשר יראה בהצלחה העסק כמו בהצלחתו האישית כשהוא תורם את חלקו הלא קטן בדרך של העסק קדימה. בדיוק בשל כך מומלץ להשקיע מחשבה רבה בהעסקת עובדים חדשים וכן סינון של עובדים על פי קריטריונים שונים בהתאם לדרישות העסק. התאמת העובד לצוות העובדים יכולה גם היא להשפיע שכן גיבוש חברתי של צוות העובדים מאפשר לכל עובד להפיק מעצמו את המיטב.

הקמת העסק אינה תלויה רק בתכנון ובביצוע אם כי גם ביכולתם של בעל העסק ומנהלי העסק להצעיד את העסק קדימה ולפתח אותו לכיוונים שונים. ההמבורגר הכי טוב בתל אביב הגיע להצלחתו בעיקר בשל חשיבה יצירתית של מנהלי העסק אשר הצליחו לשדרג את התפריט, להוסיף מנות מוצלחות במיוחד ולמשוך עוד ועוד לקוחות מרוצים.